Mineralogický klub pri Východoslovenskom múzeu v Košiciach a Stredná priemyselná škola dopravná Vás pozývajú na 29. Medzinárodnú výstavu minerálov, skamenelín, šperkov a ozdobných predmetov, spojenú s výmennou burzou, ktorá sa uskutoční v sobotu 11. júna 2022 od 9.00 do 16.00 hod. v priestoroch SPŠ Dopravnej na Hlavnej 113 v Košiciach.

Prihlásení sú vystavovatelia zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Poľska. Výstava prezentuje pestrý svet a farebnú krásu minerálov, kryštálov a drahých kameňov, ich spracovanie a využitie na rôzne účely.

Návštevníci výstavy si tu nájdu zaujímavé vzorky minerálov nielen zo známych slovenských, ale aj svetových lokalít ako slovenské acháty, farebné variéty opálov, drahé opály z Dubníka, záhnedy, kremene, ametysty, kalcity, chalcedóny, galenity, pyrity, sfalerity, turmalíny, pekné sekundárne minerály a mnohé ďalšie. Zberatelia skamenelín si môžu doplniť svoje zbierky peknými vzorkami amonitov, belemnitov, trilobitov, ulitníkov a iných zástupcov pravekej fauny a flóry. Prezentované budú nové i staršie knihy z tématikou mineralógie, geológie a baníctva.

V sprievodnom programe prebehne o 14.00 tombola. Hlavnou cenou v tombole bude nová kniha P. Semráda „Zrkadlo minulosti-Európske drahoopálové bane v Dubníku“. Počas celého dňa bude zaujímavá aj výstavka minerálov a čaro achátov na fotografiách. Každý návštevník dostane minerál zdarma.

V prípade otázok kontaktujte nášho kolegu S. Levendovského: levendovskys@gmail.com