Výstava: KNIŽNÁ ZNAČKA - EXLIBRIS. Z Medzinárodnej súťaže pri 37. Kongrese FISAE v Prahe 2018 (od 21.11.2019 do 01.03.2020)
Ján Pástor. Príbehy archeológa z múzea
Karol Plicka: Obraz a pieseň
Z chrámov Pána..
Okno do múzea - militárie
Grafika impresionistov
Poklad z Trhovišťa
Komu je práca hrou
Tajomstvo medovníkového srdca v Mestskom múzeu vo Fiľakove
Obrazy Amnestie
Chvíle rozjímania. Gotická a baroková plastika - poklady z Východoslovenského múzea v Košiciach (od 06.06.2019 do 27.07.2019)

CHVÍLE ROZJÍMANIA

Gotická a baroková plastika - poklady z Východoslovenského múzea v Košiciach v Múzeu Otta Hermanna - Galéria v Miškovci

6. júna - 27. júla 2019

Výstava predstaví unikátne zbierkové predmety – reprezentatívny bohatý výber gotických a barokových plastík zo zbierok Východoslovenského múzea v Košiciach. Tento exkluzívny výber kladie dôraz najmä na vyobrazenia čarovnej krásy Madony a svätých predstavujúci kresťanský životný ideál. Väčšina z nich pochádza zo Spiša, Šariša a Abova od 15. storočia. Podobné výstavy pripravilo a predstavilo múzeum aj v minulosti - vo Francúzsku v Toulouse a Caen, ale aj v Maďarsku v Sárospataku a Szegede. V tejto koncepcii sú tieto zbierky po prvýkrát vystavené v zahraničí pri príležitosti 120. výročia založenia múzea v Miškovci.