Výstava: ANNO 2008 (od 18.05.2018 do 26.08.2018)
Bieloskvúce poklady
Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov
Z príbehu do príbehu - dizajnérky/i divadelného kostýmu
Rožňavské cechy
Hungarikum - ľudové umenie matyó
Minerály pod lupou v Galérii Hniezdne
ANNO 2008
Vysoko na krídlach - čo vieme o orlovi krikľavom
Život je bláznivý karneval
Od ihly po šijací stroj v Baníckom múzeu v Rožňave
60. rokov motorizovanej turistiky v Košiciach (od 06.07.2017 do 06.09.2017)

60. rokov motorizovanej turistiky v Košiciach

Výstava pripomínajúc históriu Automototuristického caravan camping clubu Telovýchovnej jednoty v Košiciach mapuje šesťdesiat rokov vývoja motorizovanej turistiky v metropole východného Slovenska - od skromných motocyklových začiatkov v päťdesiatych rokoch až po automobilisticko - karavaningovú súčasnosť motoristických nadšencov vedených Júliusom Vágášim.

Hoci sa košickí nadšenci motošportu združovali už od začiatku 50. rokov 20. storočia v rámci Zväzarmu za začiatok svojej činnosti považujú prelom rokov 1957/1958, kedy boli nútení sa osamostatniť, pričom útočište našli pod „krídlami“ Telovýchovnej jednoty Lokomotíva v Košiciach. Od januára 1958 boli mototuristi oficiálne zaregistrovaní ako Oddiel mototuristiky odboru turistiky (OM OT) TJ Lokomotíva Košice. Prakticky od počiatku začali rozvíjať svoju spoluprácu so zahraničnými partnermi – najprv z Poľska, pričom neskôr kruh zahraničných partnerov ešte rozširovali ako dosvedčuje aj vystavený materiál vo výstave.

Netradičná výstava v autorskom podaní dlhoročného predsedu AMCCC TJ Lokomotíva v Košiciach Júliusa Vágašiho, ktorému Východoslovenské múzeum poskytlo svoj priestor prezentuje význam klubu pre rozvoj mototurizmu na východnom Slovensku, pričom návštevníci sa budú môcť oboznámiť s  činnosťou klubu, ktorý v rámci svojej existencie viackrát zmenil svoj názov pokým v roku 1993 získal názov pod ktorým ho poznáme dnes. Históriu klubu dokumentujú v rámci výstavy vystavené plakety, poháre a rôzne iné ocenenia, ktoré počas svojej histórie AMCCC TJ Lokomotíva v Košiciach získali jeho členovia. Lákadlom pre motoristických nadšencov budú iste vystavené kusy motoriek Jawa 250 a Manet 90. Zaujímavé sú aj ukážky reprezentačných dresov klubu a rôzne suveníry zo zahraničných súťaží – napr. z ďalekého Japonska.

Galéria bašta

Hrnčiarska 7