Výstava: Chvíle rozjímania. Gotická a baroková plastika - poklady z Východoslovenského múzea v Košiciach (od 06.06.2019 do 27.07.2019)
Neľahké remeslo pod patronátom sv. Lukáša
Svet na niti. 60 rokov Bábkového divadla v Košiciach
Doba ľadová
Sklíčka dotykov... s dobou nedávno minulou
Okrídlení pútnici v Múzeu Spiša
Košice 1918-1938. Zrod metropoly východného Slovenska
Boje o Slovensko a Francúzska vojenská misia v roku 1919

CHVÍLE ROZJÍMANIA

Gotická a baroková plastika - poklady z Východoslovenského múzea v Košiciach v Múzeu Otta Hermanna - Galéria v Miškovci

6. júna - 27. júla 2019

Výstava predstaví unikátne zbierkové predmety – reprezentatívny bohatý výber gotických a barokových plastík zo zbierok Východoslovenského múzea v Košiciach. Tento exkluzívny výber kladie dôraz najmä na vyobrazenia čarovnej krásy Madony a svätých predstavujúci kresťanský životný ideál. Väčšina z nich pochádza zo Spiša, Šariša a Abova od 15. storočia. Podobné výstavy pripravilo a predstavilo múzeum aj v minulosti - vo Francúzsku v Toulouse a Caen, ale aj v Maďarsku v Sárospataku a Szegede. V tejto koncepcii sú tieto zbierky po prvýkrát vystavené v zahraničí pri príležitosti 120. výročia založenia múzea v Miškovci.