Výstava: Večnosť a chvíľa (od 06.09.2018 do 28.10.2018)
Košice 1918-1938. Zrod metropoly východného Slovenska
Stredoveké ľadnice v Košiciach
Človek fotografický. Objektívom v čase
Minerály pod lupou v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote
Stopy v pamäti
Večnosť a chvíľa
Z Košíc do Santa Moniky
Človek fotografický. Objektívom v čase (od 11.10.2018 do 24.02.2019)

ČLOVEK FOTOGRAFICKÝ. KOŠICKÍ FOTOGRAFI V MEDZIVOJNOVOM OBDOBÍ

OBJEKTÍVOM V ČASE

Výstava Človek fotografický. Košickí fotografi v medzivojnovom období, ktorú sme pripravili v spolupráci so Slovenským technickým múzeom v Košiciach prezentuje činnosť profesionálnych fotografov v Košiciach v rokoch 1918 - 1938, ich tvorbu, techniku, Klub čs. fotografov amatérov a úlohu Východoslovenského múzea pri rozvoji fotoamatérstva. Návštevníci zažijú atmosféru dobového ateliéru, uvidia rôzne druhy fotografických prístrojov a pomôcok, či vybavenie tmavej komory. Medzivojnové Košice, ateliérové portréty, politické a spoločenské udalosti predstavia zväčšené reprodukcie originálnych pozitívov, pohľadníc a historickej tlače.

Výstava Objektívom v čase je autorskou výstavou košického fotografa Gabriela Bodnára a predstaví tvorivé fotomontáže súčasných záberov Košíc so starými sklenenými negatívmi, fotografiami a pohľadnicami v troch časových obdobiach – do roku 1918, obdobia I. ČSR rokov 1918 – 1938 a fotografií Gabriela Bodnára st. z rokov 1957 – 1980. Na fotografiách môžu návštevníci porovnať staré a súčasné Košice, ich každodenný život a architektúru alebo zaujímavé udalosti.

Vernisáž výstavy: 11. októbra 2018 o 16:00

Trvanie výstavy: 11.10.2018 - 24.2.2018