Výstava: Poklad z Trhovišťa (od 17.09.2019 do 19.01.2020)
Grafika impresionistov
Poklad z Trhovišťa
Neľahké remeslo pod patronátom sv. Lukáša
More Poľska!
450 rokov. Od Lublinskej únie k Európskej únii
Majstri grafických dielní
Historické fajky v Rzeszowie
Doba ľadová
Farebná krása prírody - paralely prírody (od 15.11.2018 do 28.04.2019)

FAREBNÁ KRÁSA PRÍRODY

Výstava netradičným spôsobom priblíži vzťahy a prepojenia živej a neživej prírody. Prostredníctvom prírodovedných exponátov z celého sveta ukáže návštevníkovi pestrú paletu farieb, tvarov a štruktúr, u živých tvorov a nerastov, ktoré majú v prírode svoje opodstatnenie a význam. Napríklad mimikry, maskovanie u zvierat, výstražné sfarbenie alebo napodobňovanie a imitácia.

Zaujímavé sú aj paralely medzi tvarmi a farbami neživej prírody a jej podobnosťou zo živými organizmami. Vystavené vzorky minerálov, kryštálov, drahých kameňov a hornín s ich štruktúrnymi a textúrnymi znakmi priradíme k farebným druhom motýľov, chrobákov  a rôzneho hmyzu.

Prostredníctvom banerov pútavým spôsobom prináša poznatky a vysvetlenie o javoch a zákonitostiach v prírode.

Výstava je určená pre širokú verejnosť, predovšetkým pre žiakov základných a študentov stredných škôl, ktoré ju využijú pre edukačné účely.

Vernisáž výstavy: 15. november 2018 o 16:00

Trvanie výstavy: 15.11.2018 - 15.4.2019

Vstupné: dospelí - 1€, zľavnené - 0,50€

V piatok, 15.2. sme na výstave privítali deti z Materskej školy s vyučovacím jazykom maďarským na Žižkovej ulici v Košiciach. Detičky si pozreli výstavu a vymaľovali si motýľov, chrobákov a pavúkov, ktoré si zobrali domov.

Milí učitelia, ak máte záujem prísť sa pozrieť na našu farebnú výstavu a stráviť s nami čas aj na tvorivých dielňach, volajte: 0917965016 alebo píšte: katarina.scerbanovska@vsmuzeum.sk.

Tešíme sa na vás.