Výstava: Pohľad. Oltár majstra Pavla z Levoče (od 21.11.2018 do 27.01.2019)
Košice 1918-1938. Zrod metropoly východného Slovenska
Farebná krása prírody
Stredoveké ľadnice v Košiciach
Človek fotografický. Objektívom v čase
Minerály pod lupou v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote
Dotyky nekonečna
Pohľad. Oltár majstra Pavla z Levoče
Stopy v pamäti
Tajomstvo medovníkového srdca v Baníckom múzeu v Rožňave
Minerály pod lupou v Galérii Hniezdne (od 07.04.2018 do 31.08.2018)

Minerály pod lupou v Galérii Hniezdne

7. apríla 2018 bola v Galérii Hniezdne otvorená výstava „Minerály pod lupou“. Výstava prezentuje pestrú paletu rôznych minerálov a kryštálov zo Slovenska, Českej republiky a najznámejších svetových lokalít, nielen pod lupou ale aj formou fotografií a trojrozmerných materiálov. Jej cieľom je priblížiť rozmanitosť neživej prírody v celej svojej prirodzenej kráse.

Prostredníctvom banerov podáva základné informácie o vlastnostiach minerálov (stupnica tvrdosti), o vzniku, výskyte, kryštálových sústavách, mikro a makro kryštáloch, farebnej variabilite, rozšírení v prírode, lokalitách výskytu a využití. Rovnako prináša poznatky a vysvetlenie, prečo sú minerály také rozmanité a symetrické.

Zaujímavé a farebne veľmi pestré sú najmä sekundárne minerály pod lupou, kde vyniknú ich tvary, pestrá farebná škála, množstvo kryštálových foriem, často zoskupených do nádherných kryštálových drúz. Prezentované sú aj minerály pre svetovú vedu po prvýkrát opísané zo Slovenska, drahé kamene, zlato a drahý opál.

Výstava potrvá do 31. augusta 2018.