Výstava: Človek fotografický. Objektívom v čase (od 11.10.2018 do 24.02.2019)
Košice 1918-1938. Zrod metropoly východného Slovenska
Farebná krása prírody
Stredoveké ľadnice v Košiciach
Človek fotografický. Objektívom v čase
Minerály pod lupou v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote
Pohľad. Oltár majstra Pavla z Levoče
Stopy v pamäti
Minerály pod lupou v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote (od 11.09.2018 do 31.01.2019)

11. septembra 2018 sa v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote uskutočnila vernisáž výstavy „Minerály pod lupou“, ktorá prezentuje krásu a rozmanitosť neživej prírody. Na 8 kapa doskách prináša informácie o vlastnostiach minerálov, vzniku, farebnej variabilite, kryštálových sústavách, výskyte v prírode a využití.

Vystavené vzorky pochádzajú zo Slovenska, Českej republiky a známych svetových lokalít. Návštevníci si môžu pozrieť drahé kamene, zlato, opály a minerály opísané pre svetovú vedu po prvý krát zo Slovenska.

Výstava potrvá do 31. januára 2019