Výstava: Neľahké remeslo pod patronátom sv. Lukáša (od 08.05.2019 do 24.11.2019)
Neľahké remeslo pod patronátom sv. Lukáša
Svet na niti. 60 rokov Bábkového divadla v Košiciach
Doba ľadová
Sklíčka dotykov... s dobou nedávno minulou
Okrídlení pútnici v Múzeu Spiša
Košice 1918-1938. Zrod metropoly východného Slovenska
Boje o Slovensko a Francúzska vojenská misia v roku 1919
Chvíle rozjímania. Gotická a baroková plastika - poklady z Východoslovenského múzea v Košiciach
Minerály pod lupou v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote (od 11.09.2018 do 31.01.2019)

11. septembra 2018 sa v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote uskutočnila vernisáž výstavy „Minerály pod lupou“, ktorá prezentuje krásu a rozmanitosť neživej prírody. Na 8 kapa doskách prináša informácie o vlastnostiach minerálov, vzniku, farebnej variabilite, kryštálových sústavách, výskyte v prírode a využití.

Vystavené vzorky pochádzajú zo Slovenska, Českej republiky a známych svetových lokalít. Návštevníci si môžu pozrieť drahé kamene, zlato, opály a minerály opísané pre svetovú vedu po prvý krát zo Slovenska.

Výstava potrvá do 31. januára 2019