Výstava: Aha deti, čo to letí... a Vlk dravý a jeho potomkovia v Rožňave (od 19.04.2017 do 19.07.2017)
Dedičstvo Karola Veľkého
Poďme na jedno...!
Juraj Collinásy 1907-1963 ...farebným štetcom...
Historické fajky v Herende
Minerály pod lupou v Mestskom vlastivednom múzeu vo Fiľakove
Aha deti, čo to letí... a Vlk dravý a jeho potomkovia v Rožňave
Až na kov
Sedím na vedení a je mi dobre
Minerály pod lupou v Mestskom vlastivednom múzeu vo Fiľakove (od 20.05.2017 do 04.08.2017)

20. mája 2017 sa v Mestskom vlastivednom múzeu vo Fiľakove uskutočnila vernisáž výstavy „Minerály pod lupou“, ktorej cieľom je predstaviť a priblížiť rozmanitosť neživej prírody v celej svojej prirodzenej kráse. Výstava prezentuje pestrý svet rôznych minerálov a kryštálov zo Slovenska, Českej republiky a najznámejších svetových lokalít, nielen pod lupou ale aj formou fotografií a trojrozmerných materiálov.

Podáva základné informácie o vlastnostiach minerálov (stupnica tvrdosti), kryštálových sústavách, mikro a makro kryštáloch (kryštálové tvary), farebnej variabilite, vzniku, rozšírení v prírode, a lokalitách výskytu. Prezentované sú aj minerály pre svetovú vedu po prvýkrát opísané zo Slovenska, drahé kamene, zlato a drahý opál. Výstava potrvá do 4. augusta 2017.