Výstava: Večnosť a chvíľa (od 06.09.2018 do 28.10.2018)
Košice 1918-1938. Zrod metropoly východného Slovenska
Stredoveké ľadnice v Košiciach
Človek fotografický. Objektívom v čase
Minerály pod lupou v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote
Stopy v pamäti
Večnosť a chvíľa
Múdro sporiť a rozumne míňať (od 24.11.2017 do 15.04.2018)

POZOR!!!

Vážení pedagógovia, ďakujeme za váš záujem o výstavu a zároveň upozorňujeme, že VŠETKY TERMÍNY na výstavu máme OBSADENÉ.

Za pochopenie ďakujeme.

Odkiaľ sa peniaze vzali a čo im predchádzalo, aké sú výhody papierových peňazí pred mincami z drahých kovov a prečo sa používali práve oni, čo je to účet, na čo slúži hypotéka či úver, čo je to úrok a kedy je dobrý, prečo si sporiť na dôchodok alebo o investíciách do trvalejších hodnôt: to všetko sa malé i väčšie deti dozvedia na interaktívnej výstave „Múdro sporiť a rozumne míňať“. Jej ambíciou je vysvetliť deťom vo veku 5 až 14 rokov hravou a pútavou formou základné finančné pojmy, mechanizmy a zákonitosti sveta financií a materiálnych hodnôt.

Pripravené prostredie trhoviska či interaktívne panely im vysvetlia ako a prečo vznikli peniaze a neskôr banky. Zahrajú sa kvíz s bankomatom, ktorý im za správne odpovede vydá guličkové „peniaze“ a „Stena rozhodnutí“ ich následne vystaví pokušeniu okamžite ich na krátkodobé potešenie, ale dá možnosť ich aj odložiť na hodnotnejšie veci. Rukolapne a názorne vysvetlí čo robí banka, čo je to úver, úrok ale aj úžera či ako funguje hypotéka. Poskytne možnosť zahrať sa na bankových úradníkov a tiež prejsť si chodbou rozhodnutí, ktoré majú vplyv na celý náš život.

Všetko sa deje zrozumiteľnou, veku adekvátnou a pritom maximálne interaktívnou formou rolových hier a prostredí.

Výstava vznikla vďaka veľkorysému grantu Nadácie Poštovej banky, ktorá sa snaží o zlepšenie finančného vzdelávania detí a mládeže.

POZOR !!!

SKUPINY je POTREBNÉ HLÁSIŤ najmenej 4 DNI pred plánovanou návštevou výstavy telefonicky: +421917965016 alebo písomne: katarina.scerbanovska@vsmuzeum.sk

Predpokladaný čas potrebný na absolvovanie výstavy so všetkými aktivitami je 50 - 60 minút.

Odporúčaná veľkosť jednej skupiny - do 30 žiakov.

vernisáž výstavy: 24. novembra 2017 o 10:00

trvanie výstavy: 24.11.2017 - 15.4.2018

vstupné: dospelí - 2€

deti, študenti, dôchodcovia - 1€