Výstava: Rozmanitý svet húb (od 19.10.2017 do 29.04.2018)
Rozmanitý svet húb
Leopold Horovitz Stratený - Nájdený
Múdro sporiť a rozumne míňať
Tajomstvo medovníkového srdca
Sila spojenia
Polákovo múzeum motor košickej moderny
Od ihly po šijací stroj (od 17.09.2015 do 30.10.2016)

Výstavu Od ihly po šijací stroj predlžujeme do 30. októbra 2016.

Tešíme sa na stretnutia s Vami!

Od ihly po šijací stroj

Výstava približujúca dejiny krajčírov a obchodníkov s textilom v Košiciach v období od 16. stor. do začiatku 20. storočia prostredníctvom rukopisov, dobovej tlače, fotografií a trojrozmerného materiálu zo zbierok VSM – cechová truhlica, pečatidlo, zvolávacia tabuľka, šijací stroj, krajčírske pomôcky, ukážky pánskeho a dámskeho odevu. Unikátmi na pripravovanej výstave budú: drevený vývesný štít krajčírov zo 16. storočia, zoznam majstrovského obeda zo 17. storočia, rukopisná kniha predpisov a nákresov k vyhotoveniu majstrovských kusov pre košický krajčírsky cech z roku 1695. Výstava určená predovšetkým pre školopovinnú mládež a taktiež pre návštevníkov mesta v rámci  spoznávania histórie Košíc.

Autori výstavy: PaedDr. Uršula Ambrušová, PhD., Mgr. Richard Papáč

Dom remesiel, Hrnčiarska 9/A