Výstava: Od ihly po šijací stroj v Baníckom múzeu v Rožňave (od 03.05.2018 do 20.07.2018)
Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov
Rožňavské cechy
Hungarikum - ľudové umenie matyó
Minerály pod lupou v Galérii Hniezdne
ANNO 2008
Vysoko na krídlach - čo vieme o orlovi krikľavom
Od ihly po šijací stroj v Baníckom múzeu v Rožňave
Laboratórium sochy

Od ihly po šijací stroj

Výstava približuje dejiny krajčírskych cechov a obchodníkov s textilom v Košiciach v období od 16. storočia do začiatku 20. storočia prostredníctvom rukopisov, dobovej tlače, fotografií a trojrozmerného materiálu zo zbierok Východoslovenského múzea v Košiciach. Výstava v Rožňave bude obohatená o kolekciu gombíkov zo zbierok Baníckeho múzea v Rožňave.Slávnostná vernisáž sa uskutoční 3. mája 2018 o 16:30 v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave a výstava potrvá do 20. júla 2018.

Autorkou výstavy je PhDr. PaedDr. Uršula Amrušová, PhD.