Výstava: Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov (od 03.05.2018 do 30.09.2018)
Bieloskvúce poklady
Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov
Z príbehu do príbehu - dizajnérky/i divadelného kostýmu
Rožňavské cechy
Hungarikum - ľudové umenie matyó
Minerály pod lupou v Galérii Hniezdne
ANNO 2008
Vysoko na krídlach - čo vieme o orlovi krikľavom
Život je bláznivý karneval
Od ihly po šijací stroj v Baníckom múzeu v Rožňave
Paralelné príbehy - Budapešť a Košice (od 23.10.2013 do 26.01.2014)

Výstava  Historického múzea  v Budapešti  hodlá  predstaviť  vývoj Budína, resp. Budapešti  v 19. storočí, paralelne s vývojom Košíc. Toto obdobie, hlavne obdobie dualizmu po rakúsko-uhorskom vyrovnaní bolo najprogresívnejším obdobím maďarskej urbanizácie, či už čo sa týka hlavného mesta, alebo aj ostatných miest.

Výstava paralelne predstavuje urbanistický a stavebný vývoj oboch miest v druhej polovici 19. storočia. V Pešti aj Košiciach sa búrajú mestské hradby, mení, modernizuje sa obraz miest, vytvárajú sa mestské parky, ďalej sa rozvíja dopravná sieť v mestách. Výstava postaví vedľa seba niekoľko verejných budov oboch miest, ako napríklad východnú a západné stanicu v Budapešti a košickú železničnú stanicu, divadlá (v Košiciach bolo divadlo postavené v rokoch 1897-99), miesta kultúrneho života, kaviarne a hotely (slávny Schalkház bol v Košiciach postavený podľa plánov Lajosa Freya), košické Hornouhorské múzeum (dnes Východoslovenské múzeum v Košiciach), ktoré otvorilo svoje brány v roku 1876. Porovnateľné sú sociálne a administratívne budovy (radnica, súd, školy, nemocnice, atď).

Výstava obsahuje maľby, rezby, rytiny vyobrazujúce naše mestá, stavebné plány, staré fotografie a rôzne predmety a vznikla v spolupráci Historického múzea v Budapešti, Východoslovenského múzea, Východoslovenskej galérie, Archívu mesta Košice.

23. október 2013 - 26. január 2014
Východoslovenské múzeum, Námestie Maratónu mieru č. 2
Vernisáž výstavy: 23. októbra, o 16.30 hod.

Vstupné na výstavu: 1 €