Výstava: Chvíle rozjímania. Gotická a baroková plastika - poklady z Východoslovenského múzea v Košiciach (od 06.06.2019 do 27.07.2019)
Neľahké remeslo pod patronátom sv. Lukáša
Svet na niti. 60 rokov Bábkového divadla v Košiciach
Doba ľadová
Sklíčka dotykov... s dobou nedávno minulou
Okrídlení pútnici v Múzeu Spiša
Košice 1918-1938. Zrod metropoly východného Slovenska
Boje o Slovensko a Francúzska vojenská misia v roku 1919
Pohľad. Oltár majstra Pavla z Levoče (od 21.11.2018 do 24.02.2019)

POHĽAD.

OLTÁR MAJSTRA PAVLA Z LEVOČE. FOTOGRAFIE PETRA ŽUPNÍKA.

Výstava ponúka kolekciu mimoriadne pôsobivých fotografií hlavného oltára Chrámu sv. Jakuba v Levoči tak, ako ich vidí uznávaný súčasný umelec-fotograf. Umožnia nám vidieť oltár zblízka a konfrontovať frontálny, dobre známy pohľad z chrámu, s detailnými zábermi Madony, apoštolov z Poslednej večere či ornamentálnych fragmentov. Všetko za účelom objavovať a prezentovať krásu úchvatného diela Majstra Pavla z Levoče.

Peter Župník (1961, Levoča) študoval fotografiu na pražskej FAMU. Bol jedným z najdôležitejších predstaviteľov tzv. slovenskej vlny – zoskupenia slovenských fotografov študujúcich v osemdesiatych rokoch u prof. Jana Šmoka. Pôsobí ako voľný fotograf v Česku, na Slovensku a hlavne v Paríži, kde od roku 1995 žije. Jeho diela sa nachádzajú v zbierkach svetových galérií a inštitúcií v Paríži, Lausanne, Houstone, Bostone, Prahe, Brne, Bratislave....

Výstava je súčasťou 29. ročníka Festivalu sakrálneho umenia v Košiciach.

Vernisáž výstavy: 21. november 2018 o 16:00

Trvanie výstavy: 21.11.2018 - 27.1.2019