Výstava: Viribus unitis (od 21.11.2016 do 30.04.2017)
Poďme na jedno...!
Aha deti, čo to letí... a Vlk dravý a jeho potomkovia v Rožňave
Až na kov
Viribus unitis
Okrídlení pútnici
Kráľovná Alžbeta a móda
Príbehy budov a ich osobností (od 29.10.2015 do 24.03.2016)

Výstavu Príbehy budov a ich osobností predlžujeme do 24.03.2016. Tešíme sa na stretnutia s Vami!

Príbehy budov a ich osobností

29.10.2015 – 28.2.2016

Výstava prezentuje históriu a súčasnosť štyroch vybraných košických budov (inštitúcií) – Dóm svätej Alžbety, Štátne divadlo, hotel Schalkház (neskôr Slovan a Double Tree by Hilton) a Gymnázium na Šrobárovej ulici. Každá z týchto budov sa zaslúžila o rozvoj určitej oblasti života obyvateľov mesta a k tomuto účelu slúži dodnes. Dóm sv. Alžbety poskytuje obyvateľom duchovné povzbudenie, Štátne divadlo slúži na kultúrne vyžitie, hotel poskytuje priestor k spoločenským podujatiam a Gymnázium na Šrobárovej ulici vzdeláva mládež. Spolupráca Východoslovenského múzea v Košiciach s týmito inštitúciami prostredníctvom výstavy ponúkne možnosť nahliadnuť a bližšie spoznať ich bohatú históriu.

Východoslovenského múzeum v Košiciach,

Námestie Maratónu mieru 2, Košice