Mapa | info@vsmuzeum.sk
OFICIÁLNE STRÁNKY VÝCHODOSLOVENSKÉHO MÚZEA V KOŠICIACH
Východoslovenské múzeum
MÚZEUM EXPOZÍCIE VÝSTAVY PODUJATIA OSTROVY KULTÚRY KNIŽNICA OTVÁRACIE HODINY NOVINKY KONTAKT PROJEKTY
Výstava: ANNO 2008 (od 18.05.2018 do 26.08.2018)
AKTUÁLNE VÝSTAVY
Bieloskvúce poklady
Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov
Z príbehu do príbehu - dizajnérky/i divadelného kostýmu
Rožňavské cechy
Hungarikum - ľudové umenie matyó
Minerály pod lupou v Galérii Hniezdne
ANNO 2008
Vysoko na krídlach - čo vieme o orlovi krikľavom
Slovensko - očami ruských výtvarníkov (od 10.10.2017 do 29.10.2017)

SLOVENSKO - OČAMI RUSKÝCH VÝTVARNÍKOV

Výstava v spolupráci s Ruským centrom vedy a kultúry v Bratislave prezentuje výsledok práce štyroch ruských umelcov v tématickej tvorbe. Predstaví vám 21 výtvarných diel, ktoré autori počas svojho pobytu na Slovensku stvárnili svojím, neraz veľmi originálnym pohľadom.

Borisov Sergej Valentinovič - člen moskovského Zväzu umelcov a Tvorivého zväzu umelcov Ruska. Umelec pracuje v žánroch krajino-kresby, portrétu, zátišia, tématických malieb, rovnako sa venuje technike nástennej maľby, mozaike, grafitom. Jeho diela zdobia múzea, sú v súkromných i firemných zbierkach v Rusku, Švajčiarsku, Nemecku, Taliansku, Francúzsku, Anglicku, Holandsku, Grécku, Kórei, Číne, na Slovensku, v Rakúsku.

Beglov Alexander Ivanovič - narodil sa v roku 1960 v Moskve. Vyštudoval moskovský Štátny akademický umelecký inštitút V.I.Surikova, umelec – výtvarník. Je zaslúžilým umelcom Ruskej federácie, má aj titul zalúžilého pracovníka kultúry Moskovskej oblasti.

Stronskij Piotr Timofejevič - akademik Ruskej akadémie umení, zaslúžilý umelec Ruska, prezident Medzinárodnej akadémie kultúry a umenia, udržujúce najlepších zástupcov domácej i zahraničnej kultúry, je známy a uznávaný v Rusku i v zahraničí ako všestranný majster v oblasti maliarstva, sochárstva a monumentálnej tvorby.

Igor Jakovlevič Keremetskij – výtvarník, zástupca šéfredaktora časopisu "Historický vestník ". Je členom Tvorivého zväzu umelcov Ruska.

 

Východoslovenské múzeum v Košiciach

Námestie Maratónu mieru 2

vernisáž výstavy: 10. október 2017 o 16:00

trvanie výstavy: 10.10. - 29. 10. 2017

vstupné: dospelí - 1€

deti, študenti, dôchodcovia - 0,50€