Mapa | info@vsmuzeum.sk
OFICIÁLNE STRÁNKY VÝCHODOSLOVENSKÉHO MÚZEA V KOŠICIACH
Východoslovenské múzeum
MÚZEUM EXPOZÍCIE VÝSTAVY PODUJATIA OSTROVY KULTÚRY KNIŽNICA OTVÁRACIE HODINY NOVINKY KONTAKT PROJEKTY
Výstava: Minerály pod lupou v Galérii Hniezdne (od 07.04.2018 do 31.08.2018)
AKTUÁLNE VÝSTAVY
Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov
Minerály pod lupou v Galérii Hniezdne
Vysoko na krídlach - čo vieme o orlovi krikľavom
Turecko ako ho nepoznáme
Rozmanitý svet húb
Štefan Pástor - Výber z tvorby (od 23.02.2017 do 26.03.2017)

Výber z tvorby

 

Štefan Pástor

Narodený 25.2.1942 v Kavečanoch okr. Košice. Dosiahnuté vzdelanie VŠ technického smeru na fakulte strojníckej a elektrotechnickej VŠD v Žiline.

Od narodenia žije v Košiciach, kde aj pracoval ako učiteľ odborných predmetov na SOU železničnom v Košiciach. Neskôr pôsobil na SPŠ dopravnej v Košiciach vo funkcii riaditeľa a ako učiteľ odborných predmetov na SOU železničnom v Košiciach. V súčastnosti si užíva dôchodok. Výtvarnej tvorbe sa po rôznych drobných aktivitách začal vážnejšie venovať po roku 1978 ako člen klubu výtvarníkov amatérov (KVA), kde pôsobil istý čas ako jeho predseda. Po výtvarnej stránke klub usmerňovali skúsení lektori s akademickým vzdelaním výtvarného smeru ako majster Hák, Rozskovanyi, Haščak, Csáko, Račko, Gáll, Prokop a ďalší ktorí sa významnou mierou pričinili o umelecký rast členov. V súčastnosti je členom OZ Bottega-art kde sa aktívne zapája do činnosti združenia. V rámci činnosti v kluboch sa zúčastňuje kolektívnych a súťažných výstav, plenérov na Slovensku ale i v Maďarsku, Rumunsku a Poľsku.

Autorské výstavy: Dolná brána, Knižnica Mier, Ťahanovce obec, Dom maďarskej kultúry, Maďarsko - Sarospatak, Poľsko - Ivonicz, zdroj, Bardejov, Galéria umeleckého stolárstva, Terasa Atrium club.

Vo svojej tvorbe sa venuje stvárneniu Košíc, ich zákutí, dvorov, technikou oleja alebo akvarelu. Počas plenérov sa zameriava na krajinomaľbu a v ateliérovej tvorbe na kresbu portrétov, kompozície a inú voľnú tvorbu.

kurátor výstavy: Andy Gore

 

Východoslovenské múzeum v Košiciach

Galéria bašta

Hrnčiarska 7

vernisáž výstavy: 23. februára 2017 o 16:00

trvanie výstavy: 23.2. - 26.3.2017

vstupné na výstavu: dospelí - 1€

deti, študenti, dôchodcovia - 0,50€