Výstava: Neľahké remeslo pod patronátom sv. Lukáša (od 08.05.2019 do 24.11.2019)
Neľahké remeslo pod patronátom sv. Lukáša
Svet na niti. 60 rokov Bábkového divadla v Košiciach
Doba ľadová
Sklíčka dotykov... s dobou nedávno minulou
Okrídlení pútnici v Múzeu Spiša
Košice 1918-1938. Zrod metropoly východného Slovenska
Boje o Slovensko a Francúzska vojenská misia v roku 1919
Chvíle rozjímania. Gotická a baroková plastika - poklady z Východoslovenského múzea v Košiciach
Svet na niti. 60 rokov Bábkového divadla v Košiciach (od 07.06.2019 do 29.09.2019)

SVET NA NITI. 60 ROKOV BÁBKOVÉHO DIVADLA V KOŠICIACH

Bábkové divadlo v Košiciach si v tomto roku pripomína 60 rokov od svojho založenia. V spolupráci so SNM - Múzeum bábkarskych kultúr a hračiek Modrý Kameň pripravilo výstavu ako prierez tvorbou divadla od jeho začiatkov po súčasnosť. Samostatný priestor je venovaný projektu Cestujúce bábky. Návštevníci uvidia diela Jany Pogorielovej, Petra Čisárika, Evy Farkašovej doplnené historickými fotografiami, plagátmi, scénografickými návrhmi.

Otvorenie výstavy je súčasťou festivalu Virvar.

Historická účelová budova

Galéria pri komíne