Výstava: Doba ľadová (od 24.04.2019 do 29.09.2019)
Doba ľadová
Okrídlení pútnici v Múzeu Spiša
Košice 1918-1938. Zrod metropoly východného Slovenska
Miko Severa - Fotografia v modrom šate
Francúzske filmové hviezdy
Farebná krása prírody - paralely prírody
Stredoveké ľadnice v Košiciach
Tajomstvo medovníkového srdca v Baníckom múzeu v Rožňave (od 22.11.2018 do 18.01.2019)

22. novembra 2018 sme v Baníckom múzeu v Rožňave otvorili výstavu Tajomstvo medovníkového srdca.

Výstava predstaví návštevníkom históriu medovnikárstva. osobnosti medovnikárstva, unikátnu dielňu Lefterovcov, jednej z posledných košických medovnikárskych rodín, ktorá spolupracovala s ďalšou významnou rodinou Novellyovcov. Výstava je venovaná vývoju medovnikárskych foriem a medovníkov, ktoré podliehali rôznym módnym trendom. Prezentuje historické drevené formy z 18. a 19. storočia, plechové formy zo zbierok Východoslovenského múzea, medovníky vytvorené v drevených formách, medovníky z plechových foriem a súčasné medovníčky z dielní šikovných medovnikárok.

Výstavu si môžete pozrieť v priestoroch Baníckeho múzea v Rožňave do 18. januára 2019.

Foto: Banícke múzeum v Rožňave