Výstava: Minerály pod lupou v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote (od 11.09.2018 do 31.01.2019)
Minerály pod lupou v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote
Večnosť a chvíľa
Z Košíc do Santa Moniky
Bieloskvúce poklady
Fascinujúci svet pavúkov a škorpiónov
Vysoko na krídlach - čo vieme o orlovi krikľavom (od 01.03.2018 do 26.08.2018)

Vysoko na krídlach - čo vieme o orlovi krikľavom

Východoslovenské múzeum v Košiciach v spolupráci so spoločnosťou Ochrana dravcov na Slovensku pozývajú na výstavu Vysoko na krídlach – čo vieme o orlovi krikľavom.

Výstava prezentuje život orlov krikľavých od vyliahnutia z vajíčka, cez súboj súrodencov nahniezde a proces kainizmu, po vyletenie mláďaťa z hniezda a migráciu orlov krikľavých do ďalekej Afriky. Na výstave sa dozviete, čo všetko potrebuje ornitológ k sledovaniu orlov, ku kontrole hniezd, k vylezeniu na hniezda, ku krúžkovaniu mláďat, či rôznym ochranným opatreniam, napr. ku stabilizácii orlích hniezd v prírode. Výstava pripomenie ochranu orla krikľavého na Slovensku a v okolitých krajinách. Čo sa deje v orlom hniezde prezradia krátke videá a pripravený je aj filmový dokument z dielne Ochrany dravcov na Slovensku o ochrane orla krikľavého na Slovensku. Nezabudli sme ani na najmenších návštevníkov, ktorí z pozorovacieho krytu budú môcť nahliadnuťdo hniezda, kde orlica stráži mláďa.

Počas trvania výstavy pripravujeme viaceré prednášky pre verejnosť i školské skupiny. Začíname hneď v marci, 7. a 8. marca v doobedňajších hodinách pre vopred ohlásené školské skupiny.

Vernisáž výstavy: 1. marec 2018 o 17:00

Trvanie výstavy: 1.3. - 27.5. 2018