Mineralogický klub pri Východoslovenskom múzeu v Košiciach a Stredná premyslená škola dopravná pozývajú na 30. Medzinárodnú výstavu minerálov, skamenelín, šperkov a ozdobných predmetov, spojenú s výmennou burzou.

Vystavovatelia zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Poľska prezentujú farebnú krásu a  pestrosť kryštálových tvarov, estetický vzhľad minerálov a drahých kameňov ako aj ich využitie v rôznych šperkoch, ozdobných či umeleckých predmetoch.

Návštevníci výstavy si tu nájdu množstvo zaujímavých vzoriek minerálov zo známych slovenských, českých a svetových lokalít ako slovenské acháty, drahé opály z Dubníka, ametysty, záhnedy, kremene, farebné variety opálov, chalcedóny, galenity, kalcity, pyrity, turmalíny, pestré sekundárne minerály a mnohé ďalšie.

Nebudú chýbať ani fosílie trilobitov, amonitov, belemnitov, plavúňov, papradí i prasličiek, ktoré  nám prezentujú bohatý život na Zemi pred mnohými miliónmi rokov. Prezentované budú nové i staršie knihy z tématikou mineralógie, geológie a baníctva.

V sprievodnom programe už tradične prebehne o 14.00 tombola. Obohatením podujatia bude aj výstavka minerálov zo slovenských lokalít a čaro achátov na fotografiách. Každý návštevník dostane minerál zdarma.

10. júna 2023, od 9:00 do 16:00 v priestoroch SPŠ Dopravná (Hlavná 113, Košice).