KOŠICKÁ NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2023

Oslávte spolu s nami sviatok všetkých múzejníkov a galerijníkov na obľúbenom podujatí. Tento rok otvoríme pre vás svoje brány v sobotu, 13. mája od 17:00 do 00.00 (posledný vstup 23:30).

HISTORICKÁ ÚČELOVÁ BUDOVA (Námestie Maratónu mieru) – vyfarbí sa svetlami (20:00 – 00:00)

• 17:00 – Opening Violin Show z balkóna a Benátska noc s Diamantom
  • 17:15 – 21:00 – Koč cisára Františka na korze (premáva k Miklušovej väznici a späť)
  • Staň sa Nomádom Európy a prejdi sa Storočím propagandy
  • Zaži barok a spoznaj darované skvosty majstrov
  • Objav Germánske pohrebisko a vychutnaj si pop-art v podkroví
  • Tvorivé dielne v priestore, drevený kostolík na dvore

Pri túlaní sa Historickou účelovou budovou sa naučíte, prečo Košičanov volajú “Vraňare” a pod strechou vás okúzli svetelná ilúzia Bellatrix. Chýbajú vám do zbierky naše najnovšie propagačné materiály? Nahliadnite do našej ponuky a vyberte si…

BUDOVA DIVÍZIE (roh budovy KSK)

• Prebuď prírodu Karpát s bádateľmi
  • Previaž nitky života v tradičnej chyži
  • 17:00 – 21:00 – Cesta do praveku s Haligandou

Odporúčame nevynechať bádateľské laboratórium, poobdivovať nádherné výrobky pani šperkárky, či ovoňať a priučiť sa niečomu novému v našom voňavom kútiku u pána voskára a pani bylinkárky.

AREÁL KATOVEJ BAŠTY (Hrnčiarska ulica)

• Oddýchni si v opojení hudby, tanca, divadla a vizuálneho umenia
  • Od smädu a od hladu, zlepšíme ti náladu
  • Cukrová vata ZDARMA pre PRVÝCH 50 maškrtníkov
  • 23:00 – 00:00 – Hodina sviečok – prines sviečku so sebou a pridaj sa k nám

Vystúpia:

• 17:00 – 19:00 – Martin Brečko
  • 19:30 – 22:00 – Sony & Lucy
  • 18:00 – 21:00 – Benátska noc s Diamantom
  • 17:00 – 21:00 – Živé sochy s Hopi Hope
  • 20:00 – 22:00 – Katove bosorky (SSOŠ Bukovecká)
  • 21:00, 22:00, 23:00 – Ohňová show Tarwen
  • UMČO – komentované prehliadky (17:30 anglicky a 19:00 slovensky), TOTEMČO

RODOŠTO

• Ochutnaj orient Františka II. Rákocziho

MIKLUŠOVA VÄZNICA

• Krvavé historky z väznice

P.S. tešia sa na vás naše bosorky!

DOM REMESIEL

• Odhaľ precíznosť v kove – cech zámočníkov v Košiciach

Premiéra novej výstavy! Buďte medzi prvými návštevníkmi, ktorí spoznajú dejiny zámočníckeho remesla v Košiciach.

Zmena programu vyhradená!

Vstupné: 5€/2€, platba iba v hotovosti

Do podujatia sú okrem nás zapojené aj naše partnerské kultúrne inštitúcie v meste – Východoslovenská galéria, Múzeum Vojtecha Löfflera, Slovenské technické múzeum, Pamätná výstava Sándora Máraia, Reginonálne centrum remesiel ÚĽUV Košice, Galéria Tabačka, Šopa Gallery, Malá galéria Alexandra Eckerdta, Štátna vedecká knižnica v Košiciach, Steel park, Dolná brána a Múzeum obetí komunizmu. Vstup funguje ako po minulé roky – na prvom navštívenom mieste si zakúpite vstupenku, ostatné navštívite po preukázaní vstupenky (pásika na ruke).

Program zapojených inštitúcií nájdete tu: https://visitkosice.org/sprievodca/kosicka-noc-muzei-a-galerii

fotogaléria: Košická noc múzeí a galérií 2023