Obrázky z prvorepublikových Košíc: šport, telocvičné spolky a turistika 1918 – 1938

Úspešné pokračovanie!

Východoslovenské múzeum v Košiciach, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci s organizáciami, klubmi a súkromnými zberateľmi pripravilo pre svojich návštevníkov a záujemcov ďalšiu zo série úspešných prvorepublikových publikácií. V treťom pokračovaní sme sa rozhodli priblížiť tému športu, telocvičných spolkov a organizovanej turistiky v Košiciach.

Čitatelia sa dozvedia podrobné a zaujímavé informácie o takmer dvadsiatich športových disciplínach, známych košických športoviskách a areáloch, aktivitách najznámejších telocvičných spolkov a organizovanej turistike. Takmer 150 rôznych digitálnych reprodukcií zbierkových predmetov (fotografie, pohľadnice, plagáty, odznaky, tlače) pútavým spôsobom približujú atmosféru a tému danej doby. Ide hlavne o zábery zo zápasov, turnajov, pretekov, zletov, cvičebných zostáv a výletov. Inú skupinu predstavujú fotografie pózujúcich športovcov, členov spolkov alebo turistov. Do kapitoly o turistike sme okrem blízkych košických lokalít a chát vybrali aj príťažlivé lokality východného Slovenska, ktoré navštevovali členovia turistických spolkov ako Zádielska dolina, Krásna Hôrka, Jasov, Herľany, Štós, Slanec a iné.

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Publikácia reprezentuje výlučne názor autora a fond nezodpovedá za obsah publikácie.